Достапни линкови

Токио: Посета на ирачкиот министер за надворешни работи Зебари


Ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари, кој е во посета на Јапонија, ги повика јапонските власти да им го продолжат мандатот на нивните сили во Ирак. Јапонија има околу 600 војници во Ирак, чиј мандат истекува на 14-ти наредниот месец.
XS
SM
MD
LG