Достапни линкови

Исламабад: Анан побара поголема дарежливост од богатите земји


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан замина од Исламабад каде што учествуваше на меѓународната донаторска конференција. Тој уште еднаш побара голема дарежливост од богатите земји за да им се помогне на преживеаните од катастрофалниот земјотрес во Пакистан. Агенциите јавуваат дека повеќето од учесничките на конфренцијата веќе ветиле дека ќе ја зголемат помошта на три милијарди долари.
XS
SM
MD
LG