Достапни линкови

Багдад: Акција на американските и ирачките сили


Американските и ирачките сили се борат со милитантите од куќа во куќа во градот Хусаиба во близина на границата со Сирија околу 320 километри северозападно од Багдад. Американскиот полковник Стивен дејвис изјави дека еден американски војник загинал, а дека се убиени најмалку 36 напаѓачи, при што се заробени двеста лица.
XS
SM
MD
LG