Достапни линкови

Исламабад: 73 илјади загинати во земјотресот во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека драматично пораснал бројот на загинатите од земјотресот во земјата и достигнал до 73 илјади починати. Причина за зголемувањето на жртвите, чиј број според досега соопштеното изнесуваше 57 илјади загинати, е расчистувањето на теренот во погодените подрачја при што се пронајдени нови жртви, соопштуваат пакистански претставници кои стравуваат од зголемување на бројот на загинатите.
XS
SM
MD
LG