Достапни линкови

Багадад: Во серија напади загинати 11 лица


Во денешните три одвоени напади што се случиле во Багдад загинале најмалку 11 лица. Американската армија пак, извела воздушни напади во областа Хусајба во близина на сириската граница, при што биле уништени три куќи кои биле користени од членови на Ал Каеда. Инаку, ирачката влада упати повик до поранешните офицери од безбедносните сили на поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин, да и се придружат на новата армија на земјата.
XS
SM
MD
LG