Достапни линкови

Авганистан: Убиени над 40 исламистички милитанти


Над 40 исламистички милитанти биле убиени во најновите судири со пакистанските безбедносни сили во близина на границата со Авганистан. Според официјален Исламабад, во акцијата загинале и 7-мина пакистански војници.
XS
SM
MD
LG