Достапни линкови

Казан: Самит на лидерите на ЗНД


Лидерите на земјите од Заедницата на независни држави одржуваат самит во Казан, главниот град на руската република Татарстан. Домаќин е рускиот претседател Владимир Путин. Главни теми се поблиската економска и безбедносна соработка меѓу членките, кои се бивши советски републики.
XS
SM
MD
LG