Достапни линкови

Пекинг: Разговорите за севернокорејската нуклеарна програма ќе потраат уште два дена


Шефот на руската делегација на шестпартитните разговори во Пекинг за севернокорејската нуклерана програма Александар Алексиев изјави дека очекува разговорите да потраат уште два дена. Ова е најдолга рунда на ваквите разговори кои со извесни прекини почнаа пред две години.
XS
SM
MD
LG