Достапни линкови

Хаинан: Кина ќе гради четврти лансирен сателистки центар


Кина соопшти дека планира да изгради четврти по ред лансирен сателитски центар на островот Хаинан. Тој се смета како одлична локација за лансирање сателити и е најблизу до екваторот за разлика од другите три центри.
XS
SM
MD
LG