Достапни линкови

Газа: Израелската армија кратко навлезе во Газа


Израелската армија ноќеска на кратко навлезе во Газа пред пред пристигнувањето на палестинскиот лидер Махмуд Абаз на разговори со вооружените групи за одржување на кревкото примирје. Израелската армија стрелала врз автомобил на милитанти на Хамас откако претходно било стрелано врз еврејската населба Нетзарим во централна Газа.
XS
SM
MD
LG