Достапни линкови

Багдад: Бомбаш самоубиец уби десет лица на религиозен собир


Бомбаш самоубиец уби 10, а рани 13 верници на религиозен собир северно од Багдад. Вчера во серија напади во Ирак беа убиени 30 лица. Министерот за внатрешни работи Бајан Џабр изјави дека безбедносните сили имале голем успех против напаѓачите во Багдад при што биле убиени 28 милитанти, а уапсени 700 лица.
XS
SM
MD
LG