Достапни линкови

Багдад: Посета на шефот на иранската дипломатија Камал Карзаи


Шефот на иранската дипломатија Камал Карзаи пристигна во Багдад, што е прва посета на еден висок претставник на иранската влада на Ирак од соборувањето на режимот на Садам Хусеин. Тој, како што е најавено, ќе се состане со ирачкиот премиер Ибрахим ал Џафари. Во меѓувреме, во Ирак продолжуваат насилствата. Агенциите јавуваат дека во двата денешни напади на бунтовниците загинале пет лица, повеќето ирачки војници.
XS
SM
MD
LG