Достапни линкови

Авганистан: Убиени четириесетина бунтовници


Американски воени извори соопштија дека во борбите на југостокот на Авганистан убиле четириесетина бунтовници. Се прецизира дека станува збор за талибанци и оти сега се испитуваат телата за да се утврди дали меѓу нив имало и странски државјани.
XS
SM
MD
LG