Достапни линкови

Луксембург: Посета на јапонскиот премиер Коизуми


Јапонскиот премиер Јуничиро Коизуми престојува во Луксембург на разговори со претставници на Европската Унија околу развојот на политичките е економските односи меѓу двете страни. Заеднички тие имаат четириесет насто од глобалниот економски приход. Од друга страна се очекува премиерот Коизуми да го искаже несогласувањето на Јапонија за предлогот да биде укинато европското ембарго за извоз на оружје за Кина.
XS
SM
MD
LG