Достапни линкови

Луксембург: Официјална посета на министерот за надворешни работи Илинка Митрева


Шефот на македонската дипломатија Илинка Митрева денеска е во официјална посета на Луксембург. Нејзините разговори со домаќините, чија земја е актуелен претседавач на Европската Унија, како што е соопштено во Скопје, се посветени на билатералната соработка и на претставувањето на активностите на македонската влада во рамките на европските интеграциони односи.
XS
SM
MD
LG