Достапни линкови

Брисел: Завршува посетата на премиерот Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски со денешната средба со генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер и со неговото обраќање пред Северноатлантскиот совет ја завршува работната посета на Брисел. Потоа, премиерот Буќковски ќе замине за Загреб каде што до петнаесетти овој месец ќе учествува на економскиот форум Кран Монтана.
XS
SM
MD
LG