Достапни линкови

Киргистан: Прифатена формалната оставка на Акаев


Во снимената порака за оставката емитувана денеска пред киргистанскиот парламент отсртранетиот претседател Аскар Акаев порача дека тоа го направил за да биде избегната граѓанска војна во Киргистан. Парламентарците по гледањето на снимката ја прифатија формалната оставката на Акаев.
XS
SM
MD
LG