Достапни линкови

Таџикистан: Парламентарни избори


Денеска парламентарни избори се одржуваат и во Таџикистан. Според анализите се очекува победа на Народната демократска партија, предводена од таџикистанскиот претседател Имомали Ракхмонов.
XS
SM
MD
LG