Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот ги поздрави новите договори меѓу САД и Русија


Американскиот Сенат ги поздрави новите договори меѓу Соединетите Држави и Русија кои имаат за цел спречување на обидите на терористите да дојдат до нуклеарно оружје. Овие договори беа одобрени на вчерашната средба во Братислава меѓу претседателите Џорџ Буш и Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG