Достапни линкови

Тетово: Изборна конференција за нов лидер на ПДП


Партијата за демократски просперитет денеска во Тетово одржува изборна конференција на која ќе се гласа за нов лидер на партијата. За лидерската позиција, органите на ПДП го предложија пратеникот Абдулади Вејсели. Досегашниот претседател на ПДП Абдулменаф Беџети неодамна си поднесе оставка поради професионален ангажман на Универзитетот на југо-источна Европа во Тетово.
XS
SM
MD
LG