Достапни линкови

Ерусалим: Премиерот Шарон го поканил лидерот на опозицијата на разговори за формирање нова влада


Израелскиот премиер Ариел Шарон го поканил лидерот на опозиционата Лабуристичка партија Шимон Перез на разговори за формирање нова влада. Шароновата Ликуд партија синоќа се изјасни за коалицирање со опозиционите лабуристи, со цел да се избегне можноста од предвремени избори, откако владата на Шарон го загуби мнозинството во Парламентот.
XS
SM
MD
LG