Достапни линкови

Казахстан: Три лица загинаа во експлозија на гасовод


Три лица загинаа, а три се повредени во експлозија на гасовод во западен Казахстан. Причините за несреќата на гасоводот кој транспортира гас од Централна Азија за Русија се истражуваат.
XS
SM
MD
LG