Достапни линкови

Џенин: Опсежни акции на израелската војска


Израелската армија денеска покренала широки акции во градот Џенин на Западниот Брег при што дошло до престрелки со палестинците. Соопштено е дека израелските војници уапсиле извесен број луѓе.
XS
SM
MD
LG