Достапни линкови

Хаити: Над илјада жртви од ураганот Џејн


Тропскиот ураган Џejн, кој го погоди Хаити, досега однесе над илјада животи, а над илјада и 200 лица се водат како изчезнати, изјави претставник на мировните сили во Хаити, кои го одржуваат редот во таа земја. Хаити е една од најсиромашните земји во тој дел од светот, а поради сечењето на шумите, поплавите се честа појава.
XS
SM
MD
LG