Достапни линкови

Њујорк: Буш денеска и формално ќе ја прифати претседателската кандидатура


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска и формално треба да ја прифати номинацијата на неговата Републиканска партија како кандидат за претседателските избори во Соединетите Држави. Со обраќањето на Буш, во Њујорк завршува конвенцијата на Републиканците.
XS
SM
MD
LG