Достапни линкови

Пакистан: Акција против бунтовници на Ал Каеда


Пакистанските воени сили, како што е соопштено во Исламабад, се во лов на бунтовници поврзани со Ал Каеда во Јужен Вазиристан регион кој граничи со Авганистан. Во борбите, според портпаролот Шаукат Султан, биле убиени неколку странски борци, а акцијата е дел од континуираните операции и договор на нападот во Јуни на воена постановка кога загинаа 14 припадници на безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG