Достапни линкови

Франција: Најмалку седум деца загинати во пожар во јавачки центар


Во пожар во јавачки центар во Лесерн Франција загинале најмалку седум деца на возраст меѓу 13 и 15 години. Пожарот избувнал во објектот на центарот во текот на ноќта и бил изгаснат во раните утрински часови.
XS
SM
MD
LG