Достапни линкови

Скопје: Протест на ВМРО-ДПМНЕ


ВМРО ДПМНЕ денеска организира протест во врска со предлог загонот за територијалната организација на единиците на локалната самоуправа. Протестот ќе се одвива со колона автомобили по скопските улици. Оваа партија соопшти дека за протестот било известено Министерството за внатрешни работи.
XS
SM
MD
LG