Достапни линкови

Либан: Киднапирани двајца бизнисмени во Ирак


Либанското министерството за надворешни работи соопшти дека двајца бизнисмени се киднапирани во Ирак. Министерството информираше дека се непознати околностите во кои се киднапирани лицата и ги повика властите во Ирак да откријат што се случило со нив.
XS
SM
MD
LG