Достапни линкови

Приштина: Сеопфатени реформи за Косово од страна на ОН


Пратеникот на Обединетите Нации за Косово Каи Ееиде ќе му предложи на генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан сеопфатни реформи за Косово, соопштија официјални лица во Светската Организација. Анан минатиот месец побара од Еиде да процени како може да се подобри ситуацијата по мартовските насилства во покраината.
XS
SM
MD
LG