Достапни линкови

Индија: Повеќе од два милиони луѓе евакуирани поради монсунските дождови


Повеќе од два милиона луѓе ги напуштија домовите на североистокот на Индија погоден од обилните монсунски дождови. Поплавите, најголеми во последниве неколку години уништија илјадници домови од бамбус и трска и оштетија голем број патишта и мостови.
XS
SM
MD
LG