Достапни линкови

Западен брег: Четворица Палестинци загинале во престрелка


Четворица палестинци и еден израелски офицер загинале во денешната престрелка во бегалскиот камп Наблус на Западниот Брег. Според израелската армија, до престрелката дошло за време на акцијата за апсење на палестински милитанти, кои се криеле во кампот.
XS
SM
MD
LG