Достапни линкови

Анкара: Двајца полицајци повредени во експлозија во близина на хотелот „Хилтон“


Двајца турски полицајци биле повредени во експлозија што денеска се случила во близина на хотелот Хилтон во Анкара. Агенциите јавуваат дека експлозивната направа поставена пеесетина метри од хотелот во кој се очекува в саботата да претстојува американскиот претседател Џорџ Буш пред да отпатува на самитот на НАТО во Истанбул. Полицијата била извесетена за бомбата која експлодирала додека тие се приближувале да ја демонтираат.
XS
SM
MD
LG