Достапни линкови

Газа: Израелските сили убиле двајца вооружени Палестинци


Израелските сили денеска во близина на Појасот Газа убиле двајца вооружени палестинци. Во соопштението на израелската армија се наведува дека палестинците се обиделе да влезат во една еврејска населба.
XS
SM
MD
LG