Достапни линкови

Хонг Конг: Ноќно бдеење по повод 15 годишнината од масакрот на Тјенанмен во Пекинг


Илјадници луѓе во Хонг Конг ќе земат учество во ноќното бдеење во знак на одбележување на 15 годишнината од масакрот на Тјенанмен во Пекинг. Хонг Конг е единственото место во Кина каде е дозволена комеморација за загинатите про - демократски демонстранти врз кои беше отворен оган од кинеските трупи. Во други градови се приведени неколку луѓе кои се обиделе да протсетираат одбележувајќи го масакрот во Тјенанмен.
XS
SM
MD
LG