Достапни линкови

Блиски Исток: Израелските војници убиле двајца Палестинци


Израелските војници убиле двајца Палестинци за кои се смета дека биле членови на милитантната група ХАМАС. Соопштено е дека тоа се случило во бегалскиот камп Тулкарм на Западниот Брег. ХАМАС се закани дека ќе ги зачести нападите откако Израел ги уби двајцата лидери на оваа организација во изминативе два месеца.
XS
SM
MD
LG