Достапни линкови

Вашингтон: Денеска сведочења на министерот за правда и првите луѓе на ФБИ


Пред американската истражна комисија за терористичките напади од 11-ти септември 2001-ва година, денеска треба да сведочат министерот за правда Џон Ашкрофт и поранешните први луѓе на Еф Би Ај. Тие исто така ќе одговараат на прашањата зошто не биле спречени нападите, кога имало предупредување од ЦИА дека членови на Ал Каида дејствуваат во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG