Достапни линкови

Блиски Исток: ХАМАС се заканува со одмазда


Политичкиот лидер на ХАМАС Калед Машаал денеска за агенцијата Ројтерс ги повтори заканите дека оваа организација ќе врши напади врз изарелците како одговор на убиството на нејзиниот основач Ахмед Јасин. Според него, нападите врз израелските лидери било, како што рече, право и обврска на припадниците на ХАМАС.
XS
SM
MD
LG