Достапни линкови

Москва: Руски крстосувач опремен со нуклеарни ракети во секој момент може да експлодира


На рускиот крстосувач Петар Велики, опремен со нуклеарни ракети, е констатиран дефект и во секој момент може да експлодира, изјави денеска командантот на руската морнарица. Не е прецизирано каде се наоѓа крстосувачот, кој е од составот на северната флота со база во близина на Мурманск.
XS
SM
MD
LG