Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа, а шест се повредени


Двајца американски војници загинаа а 6 се повредени во напад на логистичка база на северот на Ирак. Според американските воени власти пак во вчерашната експлозија во хотелот Либанон во Багдад 27 лица загинале, а 40 се ранети. Соединетите Држави соопштија дека нападите нема да ги запрат напорите за воспоставување демократија во Ирак.
XS
SM
MD
LG