Достапни линкови

Белград: Една година од убиството на Ѓинѓиќ


Денеска се навршува една година од убиството на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ. За убиството беше осомничен таканаречениот земунски криминален клан. Во тек е судење на дел од осомничените од оваа организација а главниот осомничен Милорад Луковиќ Легија како и поголемиот дел од обвинетите и натаму се наоѓаат во бегство.
XS
SM
MD
LG