Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа ги критикува воените вежби на САД


Северна Кореја ги критикуваше американските воени вежби за евакуација на американските цивили од Јужна Кореја во случај на војна со Пјонгјанг. Овогодишниот тренинг доаѓа пред клучните 6-партитни разговори за северно корејската нуклеарна програма. Во Јужна Кореја има најмалку 100 илјади американски цивили.
XS
SM
MD
LG