Достапни линкови

Њујорк: Во Северна Кореа недостига храна за 6,5 милиони луѓе


Агенцијата на Обединетите нации за храна ФАО денеска соопшти дека во Северна Кореа недостига храна за околу шест ипол милиони луѓе. ФАО ги повика странските донатори итно да соберат помош за таа земја.
XS
SM
MD
LG