Достапни линкови

Индонезија: Уште еден силен земјотрес и нови жртви


Индонезиската провинција Папуа денеска ја потресе уште еден силен земјотрес од 7,1 степен според рихтеровата скала. Вчреашниот земјотрес беше со сила од 6,9 степени. Досега се регистриранио 27 жртви, околу 500 згради се уништени, а штета претпе и локалниот аеродром.
XS
SM
MD
LG