Достапни линкови

Кабул: Карзаи повика на поголемо присуство на НАТО во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи повика на поголемо присуство на НАТО во неговата земја. Нато ја презеде командата од меѓународните сили минатата година но неговите сили засега патролираат главно во регионот на главниот град Кабул.
XS
SM
MD
LG