Достапни линкови

Белград: Драган Маршичанин нов претседател на српскиот парламент


Потпретседателот на Демократската Партија на Србија Драган Маршичанин денеска е избран за нов претседател на српскиот парламент. Од присутните 245 пратеници, за Мршичанин гласаа 128, а за кандидатот на Радикалната Партија Горадана Поп Лазиќ 81 пратеник.
XS
SM
MD
LG