Достапни линкови

Адингтон: Повеќе од 11 загинати во пожар во дом за старци


Повеќе од 11 лица загинаа, а десетина се повредени во пожар, што се случи денеска во еден дом за старци во местото Адингтон во близина на шкотскиот град Глазгов.
XS
SM
MD
LG