Достапни линкови

Кабул: Еден британски војник загина во напад на меѓународните мировни сили


Во два одвоени напада врз меѓународните мировни сили во Кабул загинал еден британски војник, додека неколкумина други биле повредени, јавуваат агенциите. Се прецизира дека бомбашките напади биле извршени врз британската и врз германската воена база во Кабул.
XS
SM
MD
LG