Достапни линкови

Вашингтон: Пауел оценува дека е можно обновување на американско – иранскиот дијалог


Американскиот државен секретар Колин Пауел оцени дека актуелните потези на Иран можеби ќе доведат до обновување на американско – иранскиот дијалог. Пауел, како што пишува Вашингтон Пост, изјавил дека согласноста на Иран за меѓународна инспекција на нуклеарните постројки и прифаќањето на американската хуманитарна помош по катастрофалниот земјотрес ги отвораат можностите за дијалог.
XS
SM
MD
LG