Достапни линкови

Атина: Најмалку тројца загинати во пожар


Најмалку три лица загинаа во пожар кој го зафати еден стар магацин, преуреден во кафуле во Атина. Телата на жртвите се премногу изгорени што нивната идентификација е отежната. Грчката полиција соопшти дека тројцата загинати се странски државјани. Како причина за пожарот се наведува достарената електрична инсталација.
XS
SM
MD
LG